Co je u nás nového?

Ano, je to tak. Sluneční obchod se rozhodl po sedmiměsíční dobrodružné plavbě po vodách byznysu na chvíli spočinout v přístavu a počkat na příhodnější vítr.
Koncem ledna tedy zavíráme kamenný obchod v Plzni v Sedláčkově ulici. Ovšem nezoufejte, výrobky z dílen Ledovce, Truhlice a část sortimentu, který znáte z obchodu budete moci dostat v internetovém obchodě, který tento rok plánujeme spustit, nebo na nejrůznějších trzích a kulturních akcích… neb nekončí věhlasná značka „Sluneční obchod“, jen jeho dočasná podoba…

Proč to?
Mlýnská kola bysnysu melou neúprosně.. Nechceme, aby se nám kvůli boji o holé přežití ztratila ze zřetele hlavní myšlenka obchodu (soc. firmy), totiž podpora zaměstnávání lidí se zdravotním handicapem. Proto chceme začít časem znovu a jinak – bezpečněji pro náš záměr.

Zveme Vás
Zveme Vás tedy na poslední dny do obchodu s Sedláčkově ulici – jak bývá dobrým zvykem, máme pro Vás připravené slevy.

Jak nás můžete podpořit?
Jednoduše:
- tím, že u nás do konce ledna nakoupíte, nebo k nám pošlete své známé.
- časem nahlédnete do našeho internetového obchodu
- dáte nám vědět, až někdo z Vašich bohatých známých bude chtít dělat charitu a pronajme nám své nebytové prostory v centru města, řekněme, za hubičku.. :-)

Na našich stránkách můžete průběžně sledovat, co s námi bude dál.

Děkujeme za všechnu přízeň a podporu, kterou jste nám během těch pár měsíců věnovali. Obchob byl pro nás cennou zkušeností.

Petra Bernhardtová

V předvánoční době nás v obchodě zastihnete dokonce i o víkendu 20. a 21. prosince, a to od 8 do 15 hodin (nebo i déle). V pondělí 22. jsme otevření od 8 do 18 a v úterý 23. od 9 do 18 hodin. Na Štědrý den a přes svátky už budeme mít zavřeno.
Otevřeme pro Vás zase po Novém roce, v pátek 2. ledna 2009.
Těšíme se na vás!

Dne 30. září od 16.30 můžete U Branky potkat promenovat se modelky v modelech ze Slunečního obchodu a z Truhlice. To tam totiž bude naše první módní přehlídka! Protože se koná jako podpůrná akce proti poruchám příjmu potravy, nečekejte modelky typu "kost a kůže"! Naše modelky jsou "krev a mlíko". Určitě přijďte, bude to přehlídka jako fík!
Vlastně už od pondělí 29. září a do středy 1.10. nás U Branky můžete navštívit. Sluneční obchod tam bude stánkem spolu s poskytovateli služeb lidem s duševním onemocněním v rámci Týdnů pro duševní zdraví v Plzni (kompletní program Týdnů najdete třeba na webu Ledovce).

V obchodě se nám pomalu ale jistě rozrůstá nabídka podzimního (nejvyšší čas!) a zimního oblečení, tak si přijďte vybrat!
Kdo dřív přijde, ten dřív mele (a taky dřív míň sebou zimou mele)!Dnes jsme spustili pořádné webové stránky. To jste ostatně asi poznali, když na ně zrovna koukáte, že.
Dělal nám je kamarád Honza Prihoda a doufáme, že se vám líbí. Nám jo.

Od 14. do 19.7. se koná na Ledovci letošní varianta letní tkací školy, nazvaná Letní spolutvoření. Podrobnosti najdete na webu Ledovce.


Dnes jsme slavně otevřeli Sluneční obchod. Byla to velká pouliční událost, projevy, módní přehlídka, šampaňské. To vše ovšem v provedení a množství odpovídajícím začínající nemajetné sociální firmě. Nějaké fotografie ze zahájení jsou tuhle na rajce.net.